ÇEKMEKÖY DERYA ÖNCÜ İLKOKULU

Çekmeköy Derya Öncü İlkokulu

İlkokul, okul hayatına ilk adımın atıldığı, birçok alanda “ilk”lerin yaşandığı bir dönemdir. Her öğrenci okula kendi deneyimlerini, alışkanlıklarını ve beğenilerini beraberinde getirir. Bilgiyi kendine özgü bir biçimde öğrenme hızına uygun olarak yapılandırır.  Akademik hayata ilk adımlarını atan öğrencilerimizin okula, öğrenmeye, arkadaşlarına ve derslere karşı olumlu tutum geliştirmesi büyük önem taşımaktadır.

İlkokula başlayan öğrencilerin okul kültürüne alışmaları, iletişim becerilerini geliştirmeleri, sosyal ilişkilerini güçlendirmelerini amaçlıyoruz. Ayrıca kendilerini güvende hissetmeleri, sorumluluk üstlenmeleri, kendilerini ve çevrelerini tanımaları için uygun iklim hazırlamaktayız.

İlkokulumuzda bilginin ezberletildiği uygulamalar yerine; öğrencilerin dinî, ahlaki, tarihî, kültürel değerleri ve temel yaşam becerilerini yaparak yaşayarak öğrenmelerine imkân tanımaktayız.

Özel Derya Öncü Eğitim Kurumları olarak akademik süreçlerdeki yetkin uygulamalarımız, değerler eğitimindeki dengeli yaklaşımımız ve pedagojik çalışmalarımızla oluşturduğumuz çeyrek asırlık eğitim öğretim tecrübemizi Üsküdar Kampüsümüzde olduğu Çekmeköy Kampüsümüzdeki ilkokulumuzda da sizlerle paylaşacağız.

Biliyoruz ki; çocuklar sevildiklerinden emin oldukları, kendilerini değerli gördükleri ve güvende hissettikleri ortamlarda daha rahat öğrenirler. Bu destekleyici ortamın en önemli bileşeni ise yavrularınız için kadromuza kattığımız şefkatli ve alanında uzman öğretmenlerimizdir.

 “Hayalleriniz bize emanet” sloganıyla çıktığımız bu öğrenme yolculuğunda en değerli varlıklarınız olan çocuklarınıza eğitim vermek, onları geleceğe, doğru bir şekilde ve donanımlı olarak hazırlamak için bizler buradayız.

Sevgi ve saygılarımızla…

 21 Ocak 2022 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Çekmeköy ilköğretim okulu 2022 yılı 1. dönem karne töreni

ÖNCÜ'DE KARNE HEYECANI
2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini geride bırakan öğrencilerimiz hem akademik hem de sportif alandaki başarıları neticesinde hediyeler alarak karnelerini taçlandırdılar. Öğrencilerimizin başarılarında emeği geçen başta öğretmenlerimiz, çalışanlarımız ve velilerimiz olmak üzere öncü ailesinin tüm fertlerine teşekkür eder; gayretlerinden dolayı öğrencilerimizi tebrik ederiz.
Çalışarak hak ettiğiniz tatili dolu dolu geçirmenizi ümit ederiz.

Devamı
 20 Ocak 2022 Perşembe  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

PLANETARYUM etkinliği

Derya Öncü Koleji Çekmeköy kampüsü öğrencilerimiz, karne haftası etkinlikleri kapsamında PLANETARYUM etkinliğine katıldılar.

Devamı
 17 Ocak 2022 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Derya Öncü Çekmeköy İlkokulu 1-A Sınıfı artık okuyor

Derya Öncü Çekmeköy İlkokulu 1-A Sınıfı artık okuyor.
Çabaları için en başta minik öğrencilerimizi ve emeklerinden dolayı öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Devamı
 14 Ocak 2022 Cuma  Derya Öncü Okulları

Bursluluk Sınavı 2022

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı BURSLULUK SINAVI kayıtlarımız başladı...

Devamı
 21 Aralık 2021 Salı  İlhan Temiz

AFAD Acil Mobil Uygulaması

Vatandaşlarımızın afet öncesinde, afet anında ve afet sonrasındaki ihtiyaçlarını tek uygulamada karşılamak amacıyla...

Devamı
 13 Aralık 2021 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Nişantepe Yeni Camii Gezisi

Derya Öncü Koleji Çekmeköy Kampüsü olarak İlkokul 4.sınıf öğrencilerimizle birlikte Nişantepe Yeni Camii ziyareti gerçekleştirdik.

Devamı
 11 Kasım 2021 Perşembe  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Dudu Hocamızdan Anlamlı Mesaj

Tüm Çekmeköy Derya Öncü Koleji öğrencisi, velisi, idarecisi, öğretmenleri ve çalışanları hayır üzerine öyle bir birliktelik gerçekleştirdik ki öncü ailesinin bir ferdi olmanın gururunu ve bütünlüğünü hep beraber yaşadık.

Devamı
 29 Ekim 2021 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliklerimiz

Milli Mücadelenin hem savaşta hem de diplomaside kazanıldığının ve Türk devletinin yeni yönetim biçiminin belirlendiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Çekmeköy Derya Öncü Okulumuzda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle beraber çeşitli etkinliklerle kutladık. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, ilkokul Cumhuriyet koşusu yapıldı, resim sergisi ve koro çalışması yapıldı. #ÖncüdeBugün #29Ekim #Cumhuriyet #CumhuriyetBayrami

Devamı
 20 Ekim 2021 Çarşamba  İlhan Temiz

İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor...

Devamı
 9 Eylül 2021 Perşembe  İlhan Temiz

Hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı değiliz

IB Danışmanı Selda Mansur'la bir araya geldi. Selda Mansur "IB ve Akreditasyon Sürecinin Eğitim Politikalarına Katkısı" adlı...

Devamı