ÇEKMEKÖY DERYA ÖNCÜ ORTAOKULU

Çekmeköy Derya Öncü Ortaokulu

Ortaokul, ders zenginliğinin arttığı, branş derslerine farklı öğretmenlerin girdiği, kimlik-kişilik arayışlarının başladığı dönemdir. Bu dönemde bağımsız araştırma yapma duygusu artar. Yapıcı eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerisi gelişir. Çocuklardaki yaşam boyu öğrenme isteği, onların dinî, kültürel, ahlaki değerlerini bilme ve hayatına aktarmada önemli bir etkendir. Bu isteğin oluşturacağı altyapıyla birlikte, öğrencilerimizin, estetik ve sanatsal algıları gelişecek, bilgi teknolojilerini doğru kullanmalarını sağlayacaktır. Öğrencilerimiz bu minvalde girişimci bir kişilik de kazanacaktır. Bunlar öğrencilerimiz için hayati önem taşıyan kazanımlardır.

Ortaokula başlayan öğrencilerin okul kültürüne alışmaları, iletişim becerilerini geliştirmeleri, sosyal ilişkilerini güçlendirmeleri, duygu-düşüncelerini özgürce ifade edebilmeleri, sorumluluk üstlenmeleri, kendilerini güvende hissetmeleri için uygun iklim hazırlamaktayız.

Özel Derya Öncü Eğitim Kurumları olarak akademik süreçlerdeki yetkin uygulamalarımız, değerler eğitimindeki dengeli yaklaşımımız ve pedagojik çalışmalarımızla oluşturduğumuz çeyrek asırlık eğitim öğretim tecrübemizi Üsküdar Kampüsümüzde olduğu Çekmeköy Kampüsümüzdeki ortaokulumuzda da sizlerle paylaşacağız.

Biliyoruz ki; çocuklar sevildiklerinden emin oldukları, kendilerini değerli gördükleri ve güvende hissettikleri ortamlarda daha rahat öğrenirler. Bu destekleyici ortamın en önemli bileşeni ise yavrularınız için kadromuza kattığımız şefkatli ve alanında uzman öğretmenlerimizdir.

 “Hayalleriniz bize emanet” sloganıyla çıktığımız bu öğrenme yolculuğunda en değerli varlıklarınız olan çocuklarınıza eğitim vermek, onları geleceğe, doğru bir şekilde ve donanımlı olarak hazırlamak için bizler buradayız.

Sevgi ve saygılarımızla…

 28 Kasım 2022 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Okur-Yazar Buluşmaları Tuğba Özbalak

Okur -Yazar etkinliği kapsamında "Zamane Kedisi Fildir " adlı eseriyle cocuklarimiza hayvan sevgisi kazandırırken dini ve kültürel öğeleri de serpistirerek onlara farkındalık kazandıran Tuğba Özbalak Hanımefendiyi okulumuzda ağarladık.5 ve 6.sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdiği söyleşiyle çocuklarımıza büyük katkı sağladığını düşündüğümüz yazarımıza emeklerinden dolayi teşekkürü bir borç biliz.

Devamı
 28 Kasım 2022 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Ortaokul Verimli Ders Çalışma Yöntemleri Sunumu

5. ve 6.Sınıf Öğrencilerine Verimli Ders Çalışma Yöntemleri Sunumu
Çekmeköy Derya Öncü Ortaokulu 5. ve 6. sınıf öğrencilerimizin akademik başarılarına katkı sağlamak amacıyla verimli ders çalışma yöntemleri sunumunu yapmışlardır. Psikolojik Danışman Fatma KILIÇ tarafından yapılan sunumda öğrencilerimize plan yapmanın önemi, ders çalışma ortamının nasıl olması gerektiği, ders tekrarı yapılmasının faydaları ve doğru bilinen yanlış çalışma yöntemleri anlatılmıştır.

Devamı
 24 Kasım 2022 Perşembe  Derya Öncü Okulları

Aylık Yemek Listesi

Derya Öncü Eğitim Kurumları aylık yemek listemizi inceleyebilirsiniz.

Devamı
 24 Ekim 2022 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Beceri-Yetenek Kursları Başvuru Sayfası 2022-23

Beceri-Yetenek Kursları Kataloğu ve Başvuru Formu Yayında...

Devamı
 12 Ekim 2022 Çarşamba  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Renkli İşlemler

Çekmeköy Derya Öncü Ortaokulunda 7. sınıflarımızla tam sayılarda işlem konusuna biraz renk biraz da rekabet kattık. Gruplara ayrılan öğrencilerimiz, akran eğitimi ile iş birliği içerisinde soruların çözümlerini yaptılar.

Devamı
 27 Eylül 2022 Salı  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Gelişim Atölyeleri

Çekmeköy Derya Öncü Ortaokuklu 9. saat gelişim atölyeleri bilgilendirme klavuzu.

Devamı
 14 Eylül 2022 Çarşamba  Enes Çelebi

Aile Pikniğimizde Buluştuk

Derya Öncü ailesi, 2022-2023 eğitim-öğretim yılına başlamadan, organizasyonunu Üsküdar lise...

Devamı
 3 Haziran 2022 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Doğada Matematik

Havaların ısınmasıyla beraber, 6. sınıf öğrencilerimizle matematik derslerimizi 7. sınıf öğrencilerimizle ise LGS hazırlıklarımızı okulumuzun yeşil bahçesinde sürdürdük

Devamı
 26 Mayıs 2022 Perşembe  İlhan Temiz

Öncüde Atölye Günleri

Etkinlik ve atölyelerimiz 28 Mayıs, 11 Haziran, 18 Haziran tarihlerinde Çekmeköy kampüsümüzde yapılacaktır.
KATILIM ÜCRETSİZDİR. 

Devamı