ÇEKMEKÖY DERYA ÖNCÜ ORTAOKULU

Çekmeköy Derya Öncü Ortaokulu

Ortaokul, ders zenginliğinin arttığı, branş derslerine farklı öğretmenlerin girdiği, kimlik-kişilik arayışlarının başladığı dönemdir. Bu dönemde bağımsız araştırma yapma duygusu artar. Yapıcı eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerisi gelişir. Çocuklardaki yaşam boyu öğrenme isteği, onların dinî, kültürel, ahlaki değerlerini bilme ve hayatına aktarmada önemli bir etkendir. Bu isteğin oluşturacağı altyapıyla birlikte, öğrencilerimizin, estetik ve sanatsal algıları gelişecek, bilgi teknolojilerini doğru kullanmalarını sağlayacaktır. Öğrencilerimiz bu minvalde girişimci bir kişilik de kazanacaktır. Bunlar öğrencilerimiz için hayati önem taşıyan kazanımlardır.

Ortaokula başlayan öğrencilerin okul kültürüne alışmaları, iletişim becerilerini geliştirmeleri, sosyal ilişkilerini güçlendirmeleri, duygu-düşüncelerini özgürce ifade edebilmeleri, sorumluluk üstlenmeleri, kendilerini güvende hissetmeleri için uygun iklim hazırlamaktayız.

Özel Derya Öncü Eğitim Kurumları olarak akademik süreçlerdeki yetkin uygulamalarımız, değerler eğitimindeki dengeli yaklaşımımız ve pedagojik çalışmalarımızla oluşturduğumuz çeyrek asırlık eğitim öğretim tecrübemizi Üsküdar Kampüsümüzde olduğu Çekmeköy Kampüsümüzdeki ortaokulumuzda da sizlerle paylaşacağız.

Biliyoruz ki; çocuklar sevildiklerinden emin oldukları, kendilerini değerli gördükleri ve güvende hissettikleri ortamlarda daha rahat öğrenirler. Bu destekleyici ortamın en önemli bileşeni ise yavrularınız için kadromuza kattığımız şefkatli ve alanında uzman öğretmenlerimizdir.

 “Hayalleriniz bize emanet” sloganıyla çıktığımız bu öğrenme yolculuğunda en değerli varlıklarınız olan çocuklarınıza eğitim vermek, onları geleceğe, doğru bir şekilde ve donanımlı olarak hazırlamak için bizler buradayız.

Sevgi ve saygılarımızla…

 21 Ocak 2022 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Çekmeköy ilköğretim okulu 2022 yılı 1. dönem karne töreni

ÖNCÜ'DE KARNE HEYECANI
2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini geride bırakan öğrencilerimiz hem akademik hem de sportif alandaki başarıları neticesinde hediyeler alarak karnelerini taçlandırdılar. Öğrencilerimizin başarılarında emeği geçen başta öğretmenlerimiz, çalışanlarımız ve velilerimiz olmak üzere öncü ailesinin tüm fertlerine teşekkür eder; gayretlerinden dolayı öğrencilerimizi tebrik ederiz.
Çalışarak hak ettiğiniz tatili dolu dolu geçirmenizi ümit ederiz.

Devamı
 18 Ocak 2022 Salı  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Maddenin hal değişimlerinden süblimleşme ve kırağılaşma olaylarını öğrendik

5. sınıf öğrencilerimizle, Fen Bilimleri dersinde maddenin hal değişimlerinden süblimleşme ve kırağılaşma olaylarını öğrendik.

Devamı
 14 Ocak 2022 Cuma  Derya Öncü Okulları

Bursluluk Sınavı 2022

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı BURSLULUK SINAVI kayıtlarımız başladı...

Devamı
 24 Aralık 2021 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Soyut bilgiler eğitim araçları sayesinde kalıcı hale getirilir

Soyut bilgiler eğitim araçları sayesinde kalıcı hale getirilir. Edgar Dale; öğrenme sürecine ne kadar fazla duyu organı katılırsa o kadar fazla öğrenme olacağını dile getirmiştir.

Devamı
 24 Aralık 2021 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Kampüsler Arası Futsal Dostluk Maçı

Özel Çekmeköy Derya Öncü Koleji ve Özel Üsküdar Derya koleji ortaokul öğrencilerimiz ile bu hafta; "Sportif Motivasyon Programı" kapsamında Futsal branşında Kampüsler arasi bir dostluk maçı gerçekleştirdik.

Devamı
 24 Aralık 2021 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Kitap Okuma Alışkanlığı Hafızayı Geliştirir

''Kitap okuma alışkanlığı hafızayı geliştirir; okumak yazılı ve sözlü ifade yeteneğini geliştirir." düşüncesiyle 8.sınıf öğrencilerimizle hayal atölyemizde kitap okuma etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Devamı
 21 Aralık 2021 Salı  İlhan Temiz

AFAD Acil Mobil Uygulaması

Vatandaşlarımızın afet öncesinde, afet anında ve afet sonrasındaki ihtiyaçlarını tek uygulamada karşılamak amacıyla...

Devamı
 20 Aralık 2021 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Fikirler Yarışıyor 2. Tur

Münzara Yarışması 2. Turu Başladı....

Devamı
 13 Aralık 2021 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Dünyanın Neresindeyiz?

6-A sınıfında Sosyal Bilgiler dersinde 'Dünya'nın Neresindeyiz?' konusunu portakal üzerine çizdiğimiz paralel ve meridyenlerle eğlenerek öğrendik.

Devamı
 10 Aralık 2021 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Öncüler Riva'da

Sonbahara veda ederken 7. ve 8. Sınıflarımızla moral motivasyon tazeledik. Sınıf öğretmenlerimizin eşliğinde öğrencilerimizle birlikte keyifli zamanlar geçirdik. Kısa bir süre için de olsa yoğun sınav temposundan çıkan öğrencilerimiz, zihinlerini boşaltmak ve tazelemek için harika bir doğa ortamı buldular. 

Devamı