ÇEKMEKÖY DERYA ÖNCÜ ORTAOKULU

Çekmeköy Derya Öncü Ortaokulu

Ortaokul, ders zenginliğinin arttığı, branş derslerine farklı öğretmenlerin girdiği, kimlik-kişilik arayışlarının başladığı dönemdir. Bu dönemde bağımsız araştırma yapma duygusu artar. Yapıcı eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerisi gelişir. Çocuklardaki yaşam boyu öğrenme isteği, onların dinî, kültürel, ahlaki değerlerini bilme ve hayatına aktarmada önemli bir etkendir. Bu isteğin oluşturacağı altyapıyla birlikte, öğrencilerimizin, estetik ve sanatsal algıları gelişecek, bilgi teknolojilerini doğru kullanmalarını sağlayacaktır. Öğrencilerimiz bu minvalde girişimci bir kişilik de kazanacaktır. Bunlar öğrencilerimiz için hayati önem taşıyan kazanımlardır.

Ortaokula başlayan öğrencilerin okul kültürüne alışmaları, iletişim becerilerini geliştirmeleri, sosyal ilişkilerini güçlendirmeleri, duygu-düşüncelerini özgürce ifade edebilmeleri, sorumluluk üstlenmeleri, kendilerini güvende hissetmeleri için uygun iklim hazırlamaktayız.

Özel Derya Öncü Eğitim Kurumları olarak akademik süreçlerdeki yetkin uygulamalarımız, değerler eğitimindeki dengeli yaklaşımımız ve pedagojik çalışmalarımızla oluşturduğumuz çeyrek asırlık eğitim öğretim tecrübemizi Üsküdar Kampüsümüzde olduğu Çekmeköy Kampüsümüzdeki ortaokulumuzda da sizlerle paylaşacağız.

Biliyoruz ki; çocuklar sevildiklerinden emin oldukları, kendilerini değerli gördükleri ve güvende hissettikleri ortamlarda daha rahat öğrenirler. Bu destekleyici ortamın en önemli bileşeni ise yavrularınız için kadromuza kattığımız şefkatli ve alanında uzman öğretmenlerimizdir.

 “Hayalleriniz bize emanet” sloganıyla çıktığımız bu öğrenme yolculuğunda en değerli varlıklarınız olan çocuklarınıza eğitim vermek, onları geleceğe, doğru bir şekilde ve donanımlı olarak hazırlamak için bizler buradayız.

Sevgi ve saygılarımızla…

 26 Ağustos 2023 Cumartesi  İlhan Temiz

İnsan-Olmak İnsan Kalmak

"Kend'öz ile Kend'oluş Arasında: İnsan-olmak insan kalmak" Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu

Devamı
 13 Haziran 2023 Salı  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

ÇEKMEKÖY KAMPÜSÜ ORTAOKUL YÜZME YARIŞI BAŞARISI

Çekmeköy Derya Öncü Ortaokulu öğrencilerimiz,
Çekmeköy ilçesi okul sporları Yüzme yarışlarında başarılı bir performans sergilediler.

Devamı
 8 Haziran 2023 Perşembe  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Özel Çekmeköy Derya Öncü Ortaokulu 'Dart Branşı' Küçük erkek takımımızın başarıları

Özel Çekmeköy Derya Öncü Ortaokulu ''Dart Branşı'' Küçük erkek takımımız, Okul sporları ilçe dart müsabakalarında, okulumuzu temsil ettiler.
Genç Erkek takımımız ilçe 3.sü olma başarısı göstermiştir.
Öğrencilerimizi ve onları yarışmalara hazırlayan Beden Eğitimi Öğretmenlerimizi tebrik ederiz.
#spordaöncü

Devamı
 23 Mart 2023 Perşembe  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Havadis

Çekmeköy Kampüsü İlkokul - Ortaokul Kültür Sanat ve Güncel Haber Gazetesi

Devamı
 2 Mart 2023 Perşembe  Derya Öncü Okulları

Bursluluk Sınavı 2023

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı KAYIT KABUL ve BURSLULUK SINAVI sonuçları açıklandı.
Geleceğin ÖNCÜ'lerini Arıyoruz...

Devamı
 10 Ocak 2023 Salı  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Validebağ Fen Lisesi Gezisi

Çekmeköy Derya Öncü Ortaokulu PDR birimi 8.sınıf öğrencilerimizin liseleri tanımaları ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla "Validebağ Fen Lisesini" ziyaret ettiler. Öğrencilerimiz okulun yüzdelik dilimi, okulun sosyal ve akademik başarıları, okulun fiziki şartlarını, okulun etkinlikleriyle ilgili bilgileri öğrendiler.

Devamı
 23 Aralık 2022 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Büyüyorum, Gelişiyorum, Değişiyorum

Ortaokul psikolojik danışmanı Fatma Kılıç ve DKAB öğretmeni F. Talha Ceyhan tarafından kız ve erkek öğrencilerimiz ayrılarak Ergenlik Döneminde karşılaşacakları fiziksel, duygusal, zihinsel, sosyal değişimleri hakkında bilgilendirici sunum yapıldı. Öğrencilerin merak ettikleri sorular cevaplandırıldı.

Devamı
 6 Aralık 2022 Salı  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Maya Mantarı İncelemesi

5. sınıf öğrencilerimizle, Fen Bilimleri dersinde mikroskobik canlıları gözlemleyebilmek amacıyla protista kültürü hazırladık.

Devamı
 28 Kasım 2022 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Okur-Yazar Buluşmaları Tuğba Özbalak

Okur -Yazar etkinliği kapsamında "Zamane Kedisi Fildir " adlı eseriyle cocuklarimiza hayvan sevgisi kazandırırken dini ve kültürel öğeleri de serpistirerek onlara farkındalık kazandıran Tuğba Özbalak Hanımefendiyi okulumuzda ağarladık.5 ve 6.sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdiği söyleşiyle çocuklarımıza büyük katkı sağladığını düşündüğümüz yazarımıza emeklerinden dolayi teşekkürü bir borç biliz.

Devamı
 28 Kasım 2022 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Ortaokul Verimli Ders Çalışma Yöntemleri Sunumu

5. ve 6.Sınıf Öğrencilerine Verimli Ders Çalışma Yöntemleri Sunumu
Çekmeköy Derya Öncü Ortaokulu 5. ve 6. sınıf öğrencilerimizin akademik başarılarına katkı sağlamak amacıyla verimli ders çalışma yöntemleri sunumunu yapmışlardır. Psikolojik Danışman Fatma KILIÇ tarafından yapılan sunumda öğrencilerimize plan yapmanın önemi, ders çalışma ortamının nasıl olması gerektiği, ders tekrarı yapılmasının faydaları ve doğru bilinen yanlış çalışma yöntemleri anlatılmıştır.

Devamı