ÜSKÜDAR DERYA ÖNCÜ ANADOLU LİSESİ

 
  Eğitim yolculuğunda temel basamakları teşkil eden ilk ve ortaokul duraklarının geçilmesi ile birlikte birçok yön levhasının yer aldığı önemli bir kavşağa gelinir: Lise Tercih Kavşağı.
Önceki basamaklarda kazanılan temel becerilerin kişiye özel bir şekle dönüşmesi ve istikamet kazanması lise döneminin en önemli vasfıdır. Bu manada lise dönemi, öğrencinin şahsiyetinin ve akademik hedeflerinin olgunlaşması yolunda çok ciddi bir adımdır.
  Lise seçimi, öğrencinin şahsiyetinin ve akademik hedeflerinin hangi istikamet doğrultusunda olacağının da tercihidir aynı zamanda. Velilerimizin büyük çoğunluğu akademik başarının yanı sıra şahsiyet gelişimini de lise tercihindeki en önemli kriterler arasında görmekte, üniversite başarısının yanı sıra öğrenciyi çağın her türlü zararlı etkilerinden muhafaza edebilecek bir ortamı arzu etmektedir. Millî ve mânevî değerlerin bilincinde,  köklerine sadık bir nesil yetiştirme sevdası ile çıktığımız bu yolculukta, Derya Öncü Eğitim Kurumları olarak çeyrek yüzyılı geride bıraktık.
  Derya Öncü Anadolu Lisesi, lise döneminin stratejik öneminin ve veli beklentilerinin bilincinde olarak eğitim-öğretim dengesini sıhhatli bir şekilde kurmayı ilke edinmiştir.   Kendisini tercih eden gençleri bir yandan akademik olarak çıkabilecekleri en üst seviyeye çıkarmayı; bir yandan da sosyal, kültürel ve ahlaki açından gelişmiş bir şahsiyete kavuşturmayı kendisine temel hedef seçmiştir.
  Bir eğitim kurumunun böyle yüksek bir hedefe ulaşmada en önemli vasıtası eğitim anlayışı ve bu anlayışa uygun eğitimci kadrosudur. Öğrencilerini kendilerine teslim edilmiş birer emanet kabul eden Derya Öncü Eğitim Kurumları’nın, onları sadece öğrenci değil birer müslüman ve insan olarak da gören eğitim anlayışı, temel farklarının başında gelir.
  Bu anlayış ekseninde şekillenmiş olan eğitim kadrosu ise arzu edilen hedeflere ulaşmada ahenkli, kararlı ve istikrarlı bir bütünlük arz etmektedir. Eğitim anlayışı ve eğitimci kadrosunun yanı sıra okulun sahip olduğu veli profili de hem öğrencilerin arkadaş çevrelerini  tayin etmesi hem de başarı için olmazsa olmaz “Okul Aile İşbirliği” bakımından hayati öneme sahiptir.
  Derya Öncü Anadolu Lisesi’nin bünyesinde taşıdığı en büyük avantajlardan biri de veli kitlesinin sosyo-kültürel ve ahlaki değerleridir. Velileri ile ortak eğitim ve öğretim hedefleri taşıyan kurumlar ideal okul vasatının sağlanması ve okul aile ahenginin kurulması bakımından büyük bir güce sahiptirler. Bu gücü değerlendiren Derya Öncü Anadolu Lisesi, öğrencilerinin “Hak Bilir” bir iklimde yetişmesini temin etmek için bütün sosyal ve kültürel faaliyetlerini “Değerli” kılma gayreti içindedir.

HER DEM YENİ, YERLİ, DEĞERLİ…
“Geçmişten Bugüne ve Yarına”

ÜSKÜDAR DERYA ÖNCÜ ANADOLU LİSESİ

HABERLER - DUYURULAR - ETKİNLİKLER

 19 Kasım 2021 Cuma  İlhan Temiz

Elementleri Tanıyalım

Üsküdar kampüsümüzde 9. Sınıf öğrencilerimiz ile elementlerin sembollerini tanımak için bir oyun oynadık...

Devamı
 19 Kasım 2021 Cuma  İlhan Temiz

Kimyasal Tepkime Türlerini Eğlenerek Öğrendik

10. Sınıf öğrencimiz ile yanma, asit-baz ve çözünme-çökelme- tepkime türlerini laboratuvar ortamında gerçekleştirdik...

Devamı
 18 Kasım 2021 Perşembe  İlhan Temiz

Ösys Yerleştirme Sonuçları

2004 Yılından itibaren öğrenci mezun sayılarımız ve yerleştirme sonuçlarına yılların üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Devamı
 18 Kasım 2021 Perşembe  İlhan Temiz

Üsküdar Derya Öncü Anadolu Lisesi Üniversite Yerleşim Başarıları

Üsküdar Derya Öncü Anadolu Lisesi tüm yıllar üniversite yerleşim başarıları.

Devamı
 17 Kasım 2021 Çarşamba  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Kampüsler arası masa tenisi turnuvası

Kasım ayı içerisinde Beden Eğitimi Zümremiz tarafından organize edilen, ortaokul ve lise öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirilen Masa Tenisi Turnuvamızın Kampüsler arası finalleri Üsküdar Kampüsümüzde gerçekleştirildi.

Devamı
 25 Ekim 2021 Pazartesi  İlhan Temiz

Üsküdarın Öncülerini Ağırladık

"İstiklalden İstikbale" adlı proje kapsamında özel okullar içinde, okulumuzun seçilerek ziyaret edilen ilk okul olması,...

Devamı
 25 Ekim 2021 Pazartesi  İlhan Temiz

Lise Futsal Turnuvasında İlk Finalist

Derya Öncü Anadolu Lisesi Üsküdar Kampüsündeki geleneksel etkinliklerden biri olan Futsal (Salon Futbolu)...

Devamı
 22 Ekim 2021 Cuma  Enes Çelebi

Döne Döne Öğrendik

Açısal momentum, herhangi bir cismin dönüş hareketine devam etme isteğinin bir göstergesidir....

Devamı
 21 Ekim 2021 Perşembe  Enes Çelebi

Kullan Ya da Kaybet

Kullanırken fonksiyonlarının farkında olmadığımız organımız olan beyin , sonsuz hatıralarla dolu hayatımızda...

Devamı