ÜSKÜDAR DERYA ÖNCÜ İLKOKULU

 
  İlkokul, okul hayatına ilk adımın atıldığı, birçok alanda “ilk”lerin yaşandığı bir dönemdir. Her öğrenci okula kendi deneyimlerini, alışkanlıklarını ve beğenilerini beraberinde getirir. Bilgiyi kendine özgü bir biçimde öğrenme hızına uygun olarak yapılandırır.  Akademik hayata ilk adımlarını atan öğrencilerimizin okula, öğrenmeye, arkadaşlarına ve derslere karşı olumlu tutum geliştirmesi büyük önem taşımaktadır.

  İlkokula başlayan öğrencilerin okul kültürüne alışmaları, iletişim becerilerini geliştirmeleri, sosyal ilişkilerini güçlendirmelerini amaçlıyoruz. Ayrıca kendilerini güvende hissetmeleri, sorumluluk üstlenmeleri, kendilerini ve çevrelerini tanımaları için uygun iklim hazırlamaktayız.

  İlkokulumuzda bilginin ezberletildiği uygulamalar yerine; öğrencilerin dinî, ahlaki, tarihî, kültürel değerleri ve temel yaşam becerilerini yaparak yaşayarak öğrenmelerine imkân tanımaktayız.

  Özel Derya Öncü Eğitim Kurumları olarak akademik süreçlerdeki yetkin uygulamalarımız, değerler eğitimindeki dengeli yaklaşımımız ve pedagojik çalışmalarımızla oluşturduğumuz çeyrek asırlık eğitim öğretim tecrübemizi Üsküdar Kampüsümüzde sizlerle paylaşıyoruz.

  Biliyoruz ki; çocuklar sevildiklerinden emin oldukları, kendilerini değerli gördükleri ve güvende hissettikleri ortamlarda daha rahat öğrenirler. Bu destekleyici ortamın en önemli bileşeni ise yavrularınız için kadromuza kattığımız şefkatli ve alanında uzman öğretmenlerimizdir.

 “Hayalleriniz bize emanet” sloganıyla çıktığımız bu öğrenme yolculuğunda en değerli varlıklarınız olan çocuklarınıza eğitim vermek, onları geleceğe, doğru bir şekilde ve donanımlı olarak hazırlamak için bizler buradayız.

  Sevgi ve saygılarımızla…

DERYA ÖNCÜ ÜSKÜDAR İLKOKULU

HABERLER - DUYURULAR - ETKİNLİKLER

 5 Haziran 2024 Çarşamba  İlhan Temiz

Yaşam Becerileri Kulübü

Yaşam Becerileri Kulübü olarak, bir yıl boyunca geri dönüşüm ürünlerini kullanarak kuklalar, çeşitli oyuncaklarYaşam Becerileri Kulübü olarak, bir yıl boyunca geri dönüşüm ürünlerini kullanarak kuklalar, çeşitli oyuncaklar...

Devamı
 31 Mayıs 2024 Cuma  İlhan Temiz

Minik Erkek Takımımız İstanbul 3

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Okul Sporları Masa Tenisi İl müsabakaların da Özel Derya...

Devamı
 31 Mayıs 2024 Cuma  İlhan Temiz

Çocuk Bayramı Kros Yarışması

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçemizde düzenlenen Kros Yarışmasında öğrencilerimiz...

Devamı
 18 Mayıs 2024 Cumartesi  İlhan Temiz

Filistin ve Ramazan

"Filistin ve Ramazan" konulu resim yarışmasında 3/C sınıfı öğrencimiz Elif Yüksel Üsküdar ikincisi olmuştur.

Devamı
 2 Mayıs 2024 Perşembe  İlhan Temiz

Çocuk Bayramı Kros Yarışması

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçemizde düzenlenen Kros Yarışmasında öğrencilerimiz ter döktüler..

Devamı
 16 Nisan 2024 Salı  İlhan Temiz

Kayıt Avantajlarımız Devam Ediyor

Millî ve mânevî değerlerin bilincinde, köklerine sadık bir nesil yetiştirme sevdası ile yola çıktık. Kayıt avantajlarımız devam ediyor...

Devamı
 2 Nisan 2024 Salı  İlhan Temiz

Kardeşlerimizi Unutmadık

1 ve 2. sınıf öğrencileri 6 Şubat depreminin yıl dönümünde "Kardeşlerimizi unutmadık "sloganıyla yola çıkarak oradaki kardeşlerine...

Devamı
 22 Mart 2024 Cuma  İlhan Temiz

2024 Naat Programı

Özel Derya Öncü İlkokulu Üsküdar şubesinde 3. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan Naat Programı gerçekleştirildi...

Devamı