ÇEKMEKÖY DERYA ÖNCÜ ANADOLU LİSESİ

 
  Eğitim yolculuğunda temel basamakları teşkil eden ilk ve ortaokul duraklarının geçilmesi ile birlikte birçok yön levhasının yer aldığı önemli bir kavşağa gelinir: Lise Tercih Kavşağı.
Önceki basamaklarda kazanılan temel becerilerin kişiye özel bir şekle dönüşmesi ve istikamet kazanması lise döneminin en önemli vasfıdır. Bu manada lise dönemi, öğrencinin şahsiyetinin ve akademik hedeflerinin olgunlaşması yolunda çok ciddi bir adımdır.
  Lise seçimi, öğrencinin şahsiyetinin ve akademik hedeflerinin hangi istikamet doğrultusunda olacağının da tercihidir aynı zamanda. Velilerimizin büyük çoğunluğu akademik başarının yanı sıra şahsiyet gelişimini de lise tercihindeki en önemli kriterler arasında görmekte, üniversite başarısının yanı sıra öğrenciyi çağın her türlü zararlı etkilerinden muhafaza edebilecek bir ortamı arzu etmektedir. Millî ve mânevî değerlerin bilincinde,  köklerine sadık bir nesil yetiştirme sevdası ile çıktığımız bu yolculukta, Derya Öncü Eğitim Kurumları olarak çeyrek yüzyılı geride bıraktık.
  Derya Öncü Anadolu Lisesi, lise döneminin stratejik öneminin ve veli beklentilerinin bilincinde olarak eğitim-öğretim dengesini sıhhatli bir şekilde kurmayı ilke edinmiştir.   Kendisini tercih eden gençleri bir yandan akademik olarak çıkabilecekleri en üst seviyeye çıkarmayı; bir yandan da sosyal, kültürel ve ahlaki açından gelişmiş bir şahsiyete kavuşturmayı kendisine temel hedef seçmiştir.
  Bir eğitim kurumunun böyle yüksek bir hedefe ulaşmada en önemli vasıtası eğitim anlayışı ve bu anlayışa uygun eğitimci kadrosudur. Öğrencilerini kendilerine teslim edilmiş birer emanet kabul eden Derya Öncü Eğitim Kurumları’nın, onları sadece öğrenci değil birer müslüman ve insan olarak da gören eğitim anlayışı, temel farklarının başında gelir.
  Bu anlayış ekseninde şekillenmiş olan eğitim kadrosu ise arzu edilen hedeflere ulaşmada ahenkli, kararlı ve istikrarlı bir bütünlük arz etmektedir. Eğitim anlayışı ve eğitimci kadrosunun yanı sıra okulun sahip olduğu veli profili de hem öğrencilerin arkadaş çevrelerini  tayin etmesi hem de başarı için olmazsa olmaz “Okul Aile İşbirliği” bakımından hayati öneme sahiptir.
  Derya Öncü Anadolu Lisesi’nin bünyesinde taşıdığı en büyük avantajlardan biri de veli kitlesinin sosyo-kültürel ve ahlaki değerleridir. Velileri ile ortak eğitim ve öğretim hedefleri taşıyan kurumlar ideal okul vasatının sağlanması ve okul aile ahenginin kurulması bakımından büyük bir güce sahiptirler. Bu gücü değerlendiren Derya Öncü Anadolu Lisesi, öğrencilerinin “Hak Bilir” bir iklimde yetişmesini temin etmek için bütün sosyal ve kültürel faaliyetlerini “Değerli” kılma gayreti içindedir.

HER DEM YENİ, YERLİ, DEĞERLİ…
“Geçmişten Bugüne ve Yarına”

 29 Kasım 2021 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Kasım 2021 Veli Toplantısı

2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının ikinci veli toplantısını Çekmeköy Derya Öncü Anadolu Lisesi adına pandemi kurallarını göz önünde bulundurarak gerçekleştirdik.

Çekmeköy Anadolu Lisesi 

Devamı
 17 Kasım 2021 Çarşamba  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Kampüsler arası masa tenisi turnuvası

Kasım ayı içerisinde Beden Eğitimi Zümremiz tarafından organize edilen, ortaokul ve lise öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirilen Masa Tenisi Turnuvamızın Kampüsler arası finalleri Üsküdar Kampüsümüzde gerçekleştirildi.

Devamı
 11 Kasım 2021 Perşembe  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Dudu Hocamızdan Anlamlı Mesaj

Tüm Çekmeköy Derya Öncü Koleji öğrencisi, velisi, idarecisi, öğretmenleri ve çalışanları hayır üzerine öyle bir birliktelik gerçekleştirdik ki öncü ailesinin bir ferdi olmanın gururunu ve bütünlüğünü hep beraber yaşadık.

Devamı
 4 Kasım 2021 Perşembe  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Üniversite ve Meslek Tanıtım Programı

Bilim Ünversitesi (Psikoloji) ve Türk Alman Ünversitesi (Hukuk) öğrencilerimizin katılımıyla üniversite ve meslek tanıtımı programı gerçekleştirdirk.

Devamı
 25 Ekim 2021 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Motivasyon Pikniği

12. Sınıflarımıza yönelik enerjilerini tazelemek ve motivasyon sağlamak amacıyla Riva Dereboyu tesislerinde geleneksel piknik faaliyetimizi gerçekleştirdik.

Devamı
 20 Ekim 2021 Çarşamba  İlhan Temiz

İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor...

Devamı
 18 Ekim 2021 Pazartesi  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Öncü öğretmenler bir öğretmenden daha fazlası

"Öncü öğretmenler bir öğretmenden daha fazlası.." Öncü kuşaklar yetiştirmek için çıktığımız bu yolda öğrencilerimizin manevi gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla öğrencilerimizle bir araya geldik.

Devamı
 13 Ekim 2021 Çarşamba  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Periyodik Tombala İle Periyodik Tabloyu Öğreniyoruz

9.Sınıf öğrencilerimizle Kimya dersimizi okulumuzun yeşil bahçesinde işledik. Birlikte periyodik(elementler) tabloda yer alan elementlerin sembollerini kavrayabilmek adına 'periyodik tombala' oyunu oynadık.

Devamı
 12 Ekim 2021 Salı  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Binicilik Kulübü Etkinliği

İstanbul Çekmeköy Derya Öncü Anadolu Lisesi 11/A ve 11/B sınıfları olarak Taşdelen'de bulunan İstanbul Binicilik Kulübü'nü ziyaret ettik. Amacımız atları tanımak , nasıl yetiştirildikleri ve binicilik mesleğinin detayları hakkında bilgi sahibi olmaktı. Bizlere samimi ev sahipliği yapıp unutulmaz anılarımıza birinin daha eklenmesini sağlayan yönetim kurulu başkanı Cevdet Bey'e ; Gamze Hanım ile ekibine teşekkür ederiz.

Devamı