ÇEKMEKÖY DERYA ÖNCÜ ANADOLU LİSESİ

 
  Eğitim yolculuğunda temel basamakları teşkil eden ilk ve ortaokul duraklarının geçilmesi ile birlikte birçok yön levhasının yer aldığı önemli bir kavşağa gelinir: Lise Tercih Kavşağı.
Önceki basamaklarda kazanılan temel becerilerin kişiye özel bir şekle dönüşmesi ve istikamet kazanması lise döneminin en önemli vasfıdır. Bu manada lise dönemi, öğrencinin şahsiyetinin ve akademik hedeflerinin olgunlaşması yolunda çok ciddi bir adımdır.
  Lise seçimi, öğrencinin şahsiyetinin ve akademik hedeflerinin hangi istikamet doğrultusunda olacağının da tercihidir aynı zamanda. Velilerimizin büyük çoğunluğu akademik başarının yanı sıra şahsiyet gelişimini de lise tercihindeki en önemli kriterler arasında görmekte, üniversite başarısının yanı sıra öğrenciyi çağın her türlü zararlı etkilerinden muhafaza edebilecek bir ortamı arzu etmektedir. Millî ve mânevî değerlerin bilincinde,  köklerine sadık bir nesil yetiştirme sevdası ile çıktığımız bu yolculukta, Derya Öncü Eğitim Kurumları olarak çeyrek yüzyılı geride bıraktık.
  Derya Öncü Anadolu Lisesi, lise döneminin stratejik öneminin ve veli beklentilerinin bilincinde olarak eğitim-öğretim dengesini sıhhatli bir şekilde kurmayı ilke edinmiştir.   Kendisini tercih eden gençleri bir yandan akademik olarak çıkabilecekleri en üst seviyeye çıkarmayı; bir yandan da sosyal, kültürel ve ahlaki açından gelişmiş bir şahsiyete kavuşturmayı kendisine temel hedef seçmiştir.
  Bir eğitim kurumunun böyle yüksek bir hedefe ulaşmada en önemli vasıtası eğitim anlayışı ve bu anlayışa uygun eğitimci kadrosudur. Öğrencilerini kendilerine teslim edilmiş birer emanet kabul eden Derya Öncü Eğitim Kurumları’nın, onları sadece öğrenci değil birer müslüman ve insan olarak da gören eğitim anlayışı, temel farklarının başında gelir.
  Bu anlayış ekseninde şekillenmiş olan eğitim kadrosu ise arzu edilen hedeflere ulaşmada ahenkli, kararlı ve istikrarlı bir bütünlük arz etmektedir. Eğitim anlayışı ve eğitimci kadrosunun yanı sıra okulun sahip olduğu veli profili de hem öğrencilerin arkadaş çevrelerini  tayin etmesi hem de başarı için olmazsa olmaz “Okul Aile İşbirliği” bakımından hayati öneme sahiptir.
  Derya Öncü Anadolu Lisesi’nin bünyesinde taşıdığı en büyük avantajlardan biri de veli kitlesinin sosyo-kültürel ve ahlaki değerleridir. Velileri ile ortak eğitim ve öğretim hedefleri taşıyan kurumlar ideal okul vasatının sağlanması ve okul aile ahenginin kurulması bakımından büyük bir güce sahiptirler. Bu gücü değerlendiren Derya Öncü Anadolu Lisesi, öğrencilerinin “Hak Bilir” bir iklimde yetişmesini temin etmek için bütün sosyal ve kültürel faaliyetlerini “Değerli” kılma gayreti içindedir.

HER DEM YENİ, YERLİ, DEĞERLİ…
“Geçmişten Bugüne ve Yarına”

 29 Kasım 2022 Salı  ahhiziroglu@oncuegitim.com

Çamlıca Camii Kütüphanesi Motivasyon Çalışması

12-B sınıfı Danışman öğretmeni Nagihan Demir ve Edebiyat Öğretmenimiz Nurcihan Elmacı ile Çamlıca Camii Kütüphanesinde motivasyon çalışması gerçekleştirdik. Maddi ve manevi olarak gelişimlerini desteklemek ve farklı mekanlarda ders çalışmayı öğrenmeleri için Çamlıca Camii Kütüphanesi seçimi öğrencilerimizin ikliminde olumlu değişiklikleri beraberinde getirdi.

Devamı
 24 Kasım 2022 Perşembe  zeytincilevent@gmail.com

Aylık Yemek Listesi

Derya Öncü Eğitim Kurumları aylık yemek listemizi inceleyebilirsiniz.

Devamı
 14 Kasım 2022 Pazartesi  ahhiziroglu@oncuegitim.com

Üsküdar Bilim Merkezi Ziyareti

9. sınıf öğrencilerimizle Coğrafya ve Kimya dersleri kapsamında bilim ve bilimsel düşüncenin, toplumun tüm katmanlarıyla buluşturulması amacıyla ortaya çıkan Üsküdar Bilim Merkezine gittik. iletişim, robotik, otomotiv, finans, havacılık ve uzay, enerji, doğa bilimleri ve tıp teknolojileri temalarına sahip, etkileşimli sekiz ana sergi alanını eğitmenlerle birlikte gezdik ve deneyimledik. 

Devamı
 7 Kasım 2022 Pazartesi  ahhiziroglu@oncuegitim.com

Kayaçları Tanıma Etkinliği

10.sınıf coğrafya dersi 10.1.4. Kayaçların özellikleri ile yeryüzü şekillerinin oluşum süreçlerini ilişkilendirir kazanımı kapsamında dersimizde Kayaç türleri ve özellikleri verilere, kayaçların kullanım alanlarına yönelik örneklere yer verildi.

Devamı
 7 Kasım 2022 Pazartesi  ahhiziroglu@oncuegitim.com

Paşaköy İçme Suyu Arıtma Tesisi Gezisi

10-A sınıfı öğrencilerimizle, Coğrafya ve Kimya dersleri kapsamında Sancaktepe, Sultanbeyli, Çekmeköy ve Maltepe ilçelerinin atık sularını arıtmak amacıyla kurulan Ömerli Su Havzası'ndaki Paşaköy İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisine gittik. Öncelikle öğrencilerimize atık su arıtma tesisinde yer alan ünitelerin çalışma prensipleri hakkında bilgilendirici bir sunum yapıldı.

Devamı
 24 Ekim 2022 Pazartesi  ahhiziroglu@oncuegitim.com

Beceri-Yetenek Kursları Başvuru Sayfası 2022-23

Beceri-Yetenek Kursları Kataloğu ve Başvuru Formu Yayında...

Devamı
 24 Ekim 2022 Pazartesi  ahhiziroglu@oncuegitim.com

Down Sendromu Farkındalık Etkinliği

Öğrencilerimizin kalbine bir "tebessüm" bırakalım istedik. Down sendromu farkındalığını yaşamak için özel bir kahvaltı...

Devamı
 18 Ekim 2022 Salı  ahhiziroglu@oncuegitim.com

Ebû Eyyüb el-Ensâri Türbe Ziyareti

Çekmeköy Derya Öncü Anadolu Lisesi olarak; şahsiyet yetkinliği kapsamında öğrencilerimizin manevi değerleri...

Devamı
 17 Ekim 2022 Pazartesi  ahhiziroglu@oncuegitim.com

Yer şekillerini tanıma ve kayaç inceleme gezisi

10.sınıf öğrencilerimizle beraber yer şekillerini tanıyıp kayaç incelemesi yaptık. Aynı zamanda kırsal yerleşme örneği olan...

Devamı
 15 Eylül 2022 Perşembe  ahhiziroglu@oncuegitim.com

Yetkinlik Atölyeleri

Çekmeköy Derya Öncü Anadolu Lisesi 9. saat yetkinlik atölyeleri bilgilendirme klavuzu ve tercih formu.

Devamı