ÇEKMEKÖY DERYA ÖNCÜ ANADOLU LİSESİ

 
  Eğitim yolculuğunda temel basamakları teşkil eden ilk ve ortaokul duraklarının geçilmesi ile birlikte birçok yön levhasının yer aldığı önemli bir kavşağa gelinir: Lise Tercih Kavşağı.
Önceki basamaklarda kazanılan temel becerilerin kişiye özel bir şekle dönüşmesi ve istikamet kazanması lise döneminin en önemli vasfıdır. Bu manada lise dönemi, öğrencinin şahsiyetinin ve akademik hedeflerinin olgunlaşması yolunda çok ciddi bir adımdır.
  Lise seçimi, öğrencinin şahsiyetinin ve akademik hedeflerinin hangi istikamet doğrultusunda olacağının da tercihidir aynı zamanda. Velilerimizin büyük çoğunluğu akademik başarının yanı sıra şahsiyet gelişimini de lise tercihindeki en önemli kriterler arasında görmekte, üniversite başarısının yanı sıra öğrenciyi çağın her türlü zararlı etkilerinden muhafaza edebilecek bir ortamı arzu etmektedir. Millî ve mânevî değerlerin bilincinde,  köklerine sadık bir nesil yetiştirme sevdası ile çıktığımız bu yolculukta, Derya Öncü Eğitim Kurumları olarak çeyrek yüzyılı geride bıraktık.
  Derya Öncü Anadolu Lisesi, lise döneminin stratejik öneminin ve veli beklentilerinin bilincinde olarak eğitim-öğretim dengesini sıhhatli bir şekilde kurmayı ilke edinmiştir.   Kendisini tercih eden gençleri bir yandan akademik olarak çıkabilecekleri en üst seviyeye çıkarmayı; bir yandan da sosyal, kültürel ve ahlaki açından gelişmiş bir şahsiyete kavuşturmayı kendisine temel hedef seçmiştir.
  Bir eğitim kurumunun böyle yüksek bir hedefe ulaşmada en önemli vasıtası eğitim anlayışı ve bu anlayışa uygun eğitimci kadrosudur. Öğrencilerini kendilerine teslim edilmiş birer emanet kabul eden Derya Öncü Eğitim Kurumları’nın, onları sadece öğrenci değil birer müslüman ve insan olarak da gören eğitim anlayışı, temel farklarının başında gelir.
  Bu anlayış ekseninde şekillenmiş olan eğitim kadrosu ise arzu edilen hedeflere ulaşmada ahenkli, kararlı ve istikrarlı bir bütünlük arz etmektedir. Eğitim anlayışı ve eğitimci kadrosunun yanı sıra okulun sahip olduğu veli profili de hem öğrencilerin arkadaş çevrelerini  tayin etmesi hem de başarı için olmazsa olmaz “Okul Aile İşbirliği” bakımından hayati öneme sahiptir.
  Derya Öncü Anadolu Lisesi’nin bünyesinde taşıdığı en büyük avantajlardan biri de veli kitlesinin sosyo-kültürel ve ahlaki değerleridir. Velileri ile ortak eğitim ve öğretim hedefleri taşıyan kurumlar ideal okul vasatının sağlanması ve okul aile ahenginin kurulması bakımından büyük bir güce sahiptirler. Bu gücü değerlendiren Derya Öncü Anadolu Lisesi, öğrencilerinin “Hak Bilir” bir iklimde yetişmesini temin etmek için bütün sosyal ve kültürel faaliyetlerini “Değerli” kılma gayreti içindedir.

HER DEM YENİ, YERLİ, DEĞERLİ…
“Geçmişten Bugüne ve Yarına”

 1 Aralık 2023 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

beyin ve göz diseksiyonu

Çekmeköy Kampüsü 11. Sınıf biyoloji dersi kapsamında beyin ve göz diseksiyonu yaparak sinir sistemi ve duyu organlarının önemli yapılarını yakından inceleyip öğrencilerimizle daha kalıcı öğrenmelere imzamızı attık.

Devamı
 1 Aralık 2023 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

edebiyatı cedide

Edebiyattan Tarihe Bir Köprü
Konu: Edebiyat-ı Cedide
Mevsim: Sonbahar
Hâl böyle olunca akla gelen ilk yerde aldık soluğu, Aşiyan'da. Edebiyat-ı Cedide müzesine yaptığımız bu ziyarette öğrenciler dönem yazarları ile yakından tanışmış oldu

Devamı
 26 Ağustos 2023 Cumartesi  İlhan Temiz

İnsan-Olmak İnsan Kalmak

"Kend'öz ile Kend'oluş Arasında: İnsan-olmak insan kalmak" Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu

Devamı
 13 Haziran 2023 Salı  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

ÇEKMEKÖY KAMPÜSÜ ANADOLU LİSESİ DART TAKIMIMIZIN İLÇE GENELİNDEKİ BAŞARISI

Özel Çekmeköy Derya Öncü Anadolu Lisesi ''Dart Branşı'' Genç Erkek ve Genç Kız takımlarımız, Okul sporları ilçe dart müsabakalarında, okulumuzu temsil ettiler.

Devamı
 13 Haziran 2023 Salı  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

LİSE GENÇ ERKEKLER 3X3 BASKETBOL İLÇE 2.LİĞİ BAŞARISI

Özel Çekmeköy Derya Öncü Anadolu Lisesi ''3x3 Basketbol Branşı'' Genç Erkek takımımız, Okul sporları ilçe müsabakalarında, okulumuzu temsil ettiler.

Devamı
 13 Haziran 2023 Salı  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

ÇEKMEKÖY KAMPÜSÜ ANADOLU LİSESİ GENÇ ERKEKLER HENTBOL İLÇE BAŞARISI

Özel Çekmeköy Derya Öncü Anadolu Lisesi ''Hentbol Branşı'' Genç Erkek takımımız, Okul sporları ilçe Hentbol müsabakalarında, okulumuzu temsil ettiler.

Devamı
 8 Haziran 2023 Perşembe  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

LİSE GENÇ ERKEKLER KROS TAKIMIMIZIN BAŞARISI

Özel Çekmeköy Derya Öncü Anadolu Lisesi ''Atletizm Kros Branşı'' Genç Erkek takımımız, Okul sporları ilçe kros müsabakalarında, okulumuzu temsil ettiler.
Genç Erkek takımımız ilçe 2.si olma başarısı göstermiştir.

Devamı
 8 Haziran 2023 Perşembe  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

LİSE GENÇ ERKEKLER YÜZME BAŞARISI


Çekmeköy Derya Öncü Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, Çekmeköy ilçesi okul sporları Yüzme yarışlarında başarılı bir performans sergilediler.

Devamı
 5 Mayıs 2023 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Manevi Rehberlik Saati

Çekmeköy Derya Öncü Anadolu Lisesi olarak; öğrencilerimizin bireysel farklılıklarına dikkat ederek eğitim süreçlerini birlikte planlıyoruz. Akademik, sosyal ve davranışsal yetkinlik takibi ile beraber manevi rehberlikte yapan eğitim danışmanlarımız öğrencileri ile özel olarak ilgilenmektedir.

Devamı
 5 Mayıs 2023 Cuma  Ahmet Hulusi Hızıroğlu

Bireysel Özel Ders Saatleri

Çekmeköy Derya Öncü Anadolu Lisesi olarak; öğrencilerimizin, bireysel farklılıklarına dayalı öğrenme tarzlarını önemseyerek en iyi öğrenme tasarımları ile onları üniversite sınavlarına hazırlıyoruz. Bu bağlamda; öğretmenlerimiz her günün sonunda öğrenciler ile buluşuyor. Öğrencilerimiz bireysel olarak belirlenmiş saatlerde özel dersler alarak öğrenme eksiklerini kapatıyor.

Devamı