Okul için her şey yapabilirsiniz, eğer okulun bir kütüphanesi yoksa hiç birşey yapmamış olursunuz.
(Juley Ferry)

Kişinin ruh ve fikir yapısının gelişmesinde önemli rol oynayan okuma alışkanlığının okul geneline yayılması için kurumumuz çalışmalarına durmadan devam etmektedir. Öğrencilerimizin doğruya ulaşan yolu birçok kaynağı inceleyerek, karşılaştırarak bulmalarına öncelik veriyoruz. Bu sebeple okulumuz da çocuklarımızın ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılamasını hedeflediğimiz ve günden güne zenginleşen kütüphanemiz mevcuttur.

Derya Öncü Kütüphanesi kurulduğundan bu yana araştırmayı, öğrenmeyi ve düşünmeyi destekleyerek eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Kütüphanemizde yer alan kitaplar konularına göre Dewey ondalık Sistemi kullanılarak sınıflandırılmıştır. Ayrıca ödünç alınan her kitap kayıt altına alınmaktadır.

revir1''Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.''
Kanuni Sultan Süleyman

Sağlık birimi olarak; öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığını korumak, okul ortamında gelebilecek zararları önlemek ve sağlık konusunda; eğitici, bilinçlendirici ve yönlendirici hizmet vermeyi amaçlamaktayız.
· Okul revirimiz çalışma saatleri içinde tam gün iki hemşire, bir gün işyeri hekimi ile tüm öğrenci, öğretmen ve personelimize hizmet vermektedir.
· Her öğretim yılının başında öğrenciye ilişkin sağlık bilgi dosyaları güncellenip K12Net programına aktarılır.
· Öğrencilerin boy ve kilosu her yıl ölçülür ve kaydedilir.
· Çeşitli konularda eğitim seminerleri verilir.
· Periyodik aşı uygulamalarının velilerimize duyurulması, aşılamanın velinin onayı çerçevesinde Sağlık Bakanlığı görevlileri tarafından gerçekleştirilip kayıt altına alınması sağlanır.
· Öğrencilerin rahatsızlığı halinde, gerekli görüldüğünde aileler durumdan haberdar edilir. İhtiyaç halinde hasta öğrenciler, gerekli görülen süre kadar revirde istirahati sağlanır.
· Evde istirahati gereken öğrencinin velisi tarafından alınması sağlanır.
· Okul içinde meydana gelen yaralanma ve acil durumlarda ilk müdahale revir hemşirelerimiz tarafından yapılır. Velimize bilgi verilir, onayı alınarak öğrencinin sağlık kuruluşuna hemşire refakati ile sevki sağlanır.
· Öğrencilerimizin sağlıklı ve mutlu bir öğrenim hayatı sürdürebilmeleri için sağlık birimi, okul idaresi, rehberlik servisi, öğretmenler ve personelimiz işbirliği içinde çalışır.

SERVİSSayın Velimiz,

Öğrencilerimizin evlerinden okulumuza emniyet içinde ve huzurlu bir şekilde getirilip götürülmeleri bizler için önemli bir husustur. Biz, servis hizmetlerini eğitim öğretim hizmetlerimizin bir devamı olarak görmekteyiz. Eğitim öğretimin her noktasında olduğu gibi servis hususunda da olumlu noktayı ancak tarafların iyi niyet ve gayretleri ile yakalamamız mümkün olacaktır. Bu bilgilendirme yazısı siz değerli velilerimize servis hizmetleri ve tarafların sorumlulukları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlandı.

Bu konuda sizlerin aktif katılımlarınıza, gayret ve iyi niyetlerinize ihtiyaç duyduğumuzu belirterek sağlıklı, huzurlu, emniyetli bir öğretim yılı geçirmenizi temenni ederiz.

Haydar TEMEL
Kurucu-Genel Müdür

2017-2018 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI SERVİS REHBERİNİ PDF FORMATINDA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ