DESTEK HİZMETLERİ

Sağlık birimi olarak; öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığını korumak, okul ortamında gelebilecek zararları önlemek ve sağlık konusunda; eğitici, bilinçlendirici ve yönlendirici hizmet vermeyi amaçlamaktayız.

''Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.''
Kanuni Sultan Süleyman

Okul revirimiz çalışma saatleri içinde tam gün iki hemşire, bir gün işyeri hekimi ile tüm öğrenci, öğretmen ve personelimize hizmet vermektedir.
Her öğretim yılının başında öğrenciye ilişkin sağlık bilgi dosyaları güncellenip K12Net programına aktarılır.
Öğrencilerin boy ve kilosu her yıl ölçülür ve kaydedilir.
Çeşitli konularda eğitim seminerleri verilir.
Periyodik aşı uygulamalarının velilerimize duyurulması, aşılamanın velinin onayı çerçevesinde Sağlık Bakanlığı görevlileri tarafından gerçekleştirilip kayıt altına alınması sağlanır.
Öğrencilerin rahatsızlığı halinde, gerekli görüldüğünde aileler durumdan haberdar edilir. İhtiyaç halinde hasta öğrenciler, gerekli görülen süre kadar revirde istirahati sağlanır.
Evde istirahati gereken öğrencinin velisi tarafından alınması sağlanır.
Okul içinde meydana gelen yaralanma ve acil durumlarda ilk müdahale revir hemşirelerimiz tarafından yapılır. Velimize bilgi verilir, onayı alınarak öğrencinin sağlık kuruluşuna hemşire refakati ile sevki sağlanır.
Öğrencilerimizin sağlıklı ve mutlu bir öğrenim hayatı sürdürebilmeleri için sağlık birimi, okul idaresi, rehberlik servisi, öğretmenler ve personelimiz işbirliği içinde çalışır.

Okulumuzda gündüz ve gece güvenlik görevleri bulunmaktadır. Ayrıca okul içerisi ve çevresi kameralar tarafından kayıt altına alınmaktadır.

Okul giriş çıkışların denetlenmesi, okul çevresinin kontrol edilmesi, okula gelen misafirlerin kayıt altına alınması ve ilgili birime sevk edilmesi güvenlik birimin görevlerindendir.

Öğrenciler okul saatleri içerisinde okul idaresinden aldığı belgeyi güvenlik görevlilerine göstermek suretiyle okul dışına çıkabilirler.

Öğrencilerimiz, velisine veya velisinin okul idaresine bildirdiği şahıslar haricinde kimseye teslim edilmez, velisinin dışında teslim almaya gelen birine güvenlik görevlileri kimlik göstermesini ister.

Kitap, kırtasiye ve kıyafet ücretleri toplu olarak kayıt esnasında tahsil edilir. Kitap ve kırtasiye temini okulumuz tarafından okullar açılmadan temin edilir. Böylece ilk günden itibaren çocuklar okul malzemeleri ile eğitim hayatlarına başlamış olurlar...

Kampüsümüzde yemek listelerimiz Diyetisyen Dr. Tuğçe ŞİMŞEK ile Aşçıbaşımız Musa AŞCI tarafından çocukların damak tadı ve ihtiyaç duydukları kaloriler dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

Aylık yemek listesine buradan ulaşabilirsiniz: Aylık Yemek Listesi

SERVİSSayın Velimiz,

Öğrencilerimizin evlerinden okulumuza emniyet içinde ve huzurlu bir şekilde getirilip götürülmeleri bizler için önemli bir husustur. Biz, servis hizmetlerini eğitim öğretim hizmetlerimizin bir devamı olarak görmekteyiz. Eğitim öğretimin her noktasında olduğu gibi servis hususunda da olumlu noktayı ancak tarafların iyi niyet ve gayretleri ile yakalamamız mümkün olacaktır. Bu bilgilendirme yazısı siz değerli velilerimize servis hizmetleri ve tarafların sorumlulukları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlandı.

Bu konuda sizlerin aktif katılımlarınıza, gayret ve iyi niyetlerinize ihtiyaç duyduğumuzu belirterek sağlıklı, huzurlu, emniyetli bir öğretim yılı geçirmenizi temenni ederiz.

Haydar TEMEL
Kurucu-Genel Müdür

2017-2018 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI SERVİS REHBERİNİ PDF FORMATINDA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kampüsümüzde çocuklarımız için belirlediğimiz renk ve özelliklerde kıyafetler kullanılmaktadır.

İlkokul öğrencilerimiz turuncu, ortaokul öğrencilerimiz yeşil, lise öğrencilerimiz bordo renklerden kıyafetler giymektedirler.