anaokulu-kiyafetAnaokulumuzda çocuklarımız için belirlediğimiz eşofman takımları kullanılmaktadır.

Haftanın dört günü bu eşofmanları giyen çocuklarımız Cuma günleri serbest kıyafetleri ile okula gelirler. Kayıt döneminde kıyafetler okulumuzdan temin edilebilmektedir.

Kitap, kırtasiye ve kıyafet ücretleri toplu olarak kayıt esnasında tahsil edilir. Kitap ve kırtasiye temini okulumuz tarafından okullar açılmadan temin edilir. Böylece ilk günden itibaren çocuklar okul malzemeleri ile eğitim hayatlarına başlamış olurlar...

Sağlık birimi olarak; öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığını korumak, okul ortamında gelebilecek zararları önlemek ve sağlık konusunda; eğitici, bilinçlendirici ve yönlendirici hizmet vermeyi amaçlamaktayız.

''Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.''
Kanuni Sultan Süleyman

 • Okul revirimiz çalışma saatleri içinde tam gün iki hemşire, bir gün işyeri hekimi ile tüm öğrenci, öğretmen ve personelimize hizmet vermektedir.
 • Her öğretim yılının başında öğrenciye ilişkin sağlık bilgi dosyaları güncellenip K12Net programına aktarılır.
 • Öğrencilerin boy ve kilosu her yıl ölçülür ve kaydedilir.
 • Çeşitli konularda eğitim seminerleri verilir.
 • Periyodik aşı uygulamalarının velilerimize duyurulması, aşılamanın velinin onayı çerçevesinde Sağlık Bakanlığı görevlileri tarafından gerçekleştirilip kayıt altına alınması sağlanır.
 • Öğrencilerin rahatsızlığı halinde, gerekli görüldüğünde aileler durumdan haberdar edilir. İhtiyaç halinde hasta öğrenciler, gerekli görülen süre kadar revirde istirahati sağlanır.
 • Evde istirahati gereken öğrencinin velisi tarafından alınması sağlanır.
 • Okul içinde meydana gelen yaralanma ve acil durumlarda ilk müdahale revir hemşirelerimiz tarafından yapılır. Velimize bilgi verilir, onayı alınarak öğrencinin sağlık kuruluşuna hemşire refakati ile sevki sağlanır.
 • Öğrencilerimizin sağlıklı ve mutlu bir öğrenim hayatı sürdürebilmeleri için sağlık birimi, okul idaresi, rehberlik servisi, öğretmenler ve personelimiz işbirliği içinde çalışır.

SERVİSSayın Velimiz,

Öğrencilerimizin evlerinden okulumuza emniyet içinde ve huzurlu bir şekilde getirilip götürülmeleri bizler için önemli bir husustur. Biz, servis hizmetlerini eğitim öğretim hizmetlerimizin bir devamı olarak görmekteyiz. Eğitim öğretimin her noktasında olduğu gibi servis hususunda da olumlu noktayı ancak tarafların iyi niyet ve gayretleri ile yakalamamız mümkün olacaktır. Bu bilgilendirme yazısı siz değerli velilerimize servis hizmetleri ve tarafların sorumlulukları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlandı.

Bu konuda sizlerin aktif katılımlarınıza, gayret ve iyi niyetlerinize ihtiyaç duyduğumuzu belirterek sağlıklı, huzurlu, emniyetli bir öğretim yılı geçirmenizi temenni ederiz.

Haydar TEMEL
Kurucu-Genel Müdür

2017-2018 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI SERVİS REHBERİNİ PDF FORMATINDA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

rehberlik

Özel Derya Öncü Anaokulu rehberlik bölümü olarak yaptığımız gözlemler, çocukların bireysel ve grup içindeki davranışlarını değerlendirmeye dayalıdır. Bu değerlendirmeler sonucunda çocukların gelişimlerinde en üst noktaya ulaşabilmeleri için bireysel çalışmalar da yapılmaktadır. 

Rehberlik Bölümü, uygulamalarında temel değerlerini kazanmış, öz güveni gelişmiş, kendini ifade edebilen, sosyal beceri düzeyi yüksek, problem çözebilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir.

Bireysel olarak tüm çocukların

 • öz bakım, sözel, duygusal, ince motor-kaba motor becerilerinin hangi seviyede olduklarını ölçmek için Denver II Gelişimsel Tarama Testini,
 • görsel dikkatini değerlendirmek için Frostik Görsel Algı Testini ve
 • sene sonunda hazırlık gurubunun 1 sınıfa hazır olup olmadığını tespit edebilmek için Metropolitan Okul Olgunluğu Testini

uygulamaktayız.

Yapılan bu testlerin sonuçlarına göre çocuklarının gelişimlerini takip edebilmelerini sağladığımız anne ve babalarla veli görüşmeleri yapılmakta ve çocuktaki gelişimi kalıcı kılmak adına önerilerde bulunulmaktadır.