11 AYIN SULTANI HOŞGELDİN

Özel Derya Öncü Ortaokulu Din Zümresi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Peygamberimiz Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’i anmak ve anlamak adına okulumuz konferans salonunda Siret-i Nebi ve Ramazan-ı Şerifi karşılama Programı düzenledik. Geleneksel kıyafetler giyen öğrencilerimiz, maniler söyleyerek ve şerbet ikram ederek arkadaşlarını programa davet ettiler.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programımız açılış konuşmasıyla devam etti. Dilimizde klasikleşmiş olan ‘’HOŞGELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN‘’ ifadesi 5 farklı dilde öğrencilerimiz tarafından söylendi. Devamında 15 Temmuz Şehitlerimizin ruhunu yaşatmakta kararlı olan öğrencilerimiz tarafından Arapça “Vatan Şiiri” seslendirildi. Resul-i Ekrem’in sadık yoldaşları olan Hulefa-i Raşidin Efendilerimizin dilinden Peygamberimizi dinledik ve mest olduk.

Yine Peygamberimizin ashabına son seslenişi olan Veda Hutbesi orijinal dili Arapça ile bir öğrencimiz tarafından seslendirildi. Sonrasında okulumuz müzik öğretmeni ve koromuzla birlikte, ilahilerden oluşan kulaklarımızın pasını silen bir performans sergiledi.

Öğrencilerimizin okumuş olduğu hatimler için hatim duası yapıldı. Son olarak da eğlenceli bir oyun oynanarak, hediyeler ve ikramlar ile programımız son buldu.